| FlorinCiokan a întrebat:

Va rog ajutati-ma, am probleme cu bateria la laptop, mi-am achizitionat un laptop Second Hand si la baterie scrie alaturi de un x rosu consider replacing your battery, si de la 100% incarcat tine 20-30 minute, depinde ce faci pe el, ce pot sa fac sa nu mai scrie asa si sa tina mai mult bateria? pot sa fac ceva sau e dusa de tot? Era un tutorial pe YT s-a scot bateria sa dezinstalez bateria si asa ceva. Ofer funda raspunsului care ma ajuta! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Serafesco_Floryn_1992 a răspuns:

Prietene bateria e stricata am patit si eu la fel pana nu m-am dus si am cumparat una noua bafta

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Ce vezi pe Yt numa prostii îs. Dacă bateria e terminata nu o mai repari numa cu altă nouă(asta desigur dacă știi ca laptopu nu e furat, ca de e furat o sa ți-l confiște polițiaii.Fii sigur ca te gasește.). Succes

| FlorinCiokan explică (pentru DeyCj):

Ai patit asa ceva? laughing)) De imi zici mie de confiscat si furat?laughing

| Al3xbC a răspuns:

Laptopul poti sa il folosestin in continuare dar doar tinut in priza. Daca vrei sa nu il tii in priza tot timpul trebuie sa iti iei alta baterie(noua nu second hand). Acel tutorial e pentru erorile de la windows legate de baterie, avand in vedere ca laptopul e
second hand... Poti sa te duci la un service pentru calculatoare.Acolo vor vedea exact ce se intampla, daca e de la baterie, windows sau mai exista cazuri in care acumulatorul sa fie de vina.Inainte sa cheltuiesti bani vezi exact ce trebuie sa cumperi