| anne0303 a întrebat:

Vineri am dus calculatorul ca sa imi reinstaleze windows-ul si sa imi puna si ceva putere in plus. Dar aseara dupa 2-3 ore in care am stat la el, a inceput sa bazaie. A doua zi din nou dar doar dupa 2-3 ore apoi il lasam inchis cateva ore iar apoi din nou nu mai bazaia iar dupa cateva ore a inceput. Care poate fi problema? Bazaitul din cate am oservat se aude din spate, cred ca e de la ventilator, ce trebuie sa fac?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Fvn a răspuns:

Sigur e de la ventilator. Asigurate ca acesta e curat si ca este pozitionat cum trebuie. Poate s-a miscat, poate atinge ceva, poate se mai blocheaza...Analizeaza-l big grin

5 răspunsuri:
| Skylerx a răspuns:

Cred ca stiu ce are. O fi de la praf thinking, nu stiu. Si la mine facea la fel (dar pana la urma mi s-a stricat calculatorul din cauza unui virus si acum vand piesele) si l-am curatat si era ca nou (bineinteles ca il desfaceam un pic si curatam, in rest nu umblam nimic).

Răspuns utilizator avertizat
| angelo200 a răspuns:

Si calculatorul meu are momente cand "bazaie" este de la un ventilator dar totusi dul la cineva care stie sa repare calculatoare si iti va spune el exact ce are
Bafta!

| ღAnaSawakoღ a răspuns:

Mai bine iol duci la reparat

| ady46 a răspuns:

Ar trebui sa il duci la un specialist.