| dodo1530 a întrebat:

Voi avea nevoie de un laptop pentru facultate, nu sunt fan al jocurilor pe calculator, nu fac editare foto/video, imi plac lucrurile de calitate si imbinate intr-un design frumos, iar bugetul meu s-ar intinde pana la 30si ceva de milioane, maaxim 40. Mi-am facut si eu o idee despre ce si cum, dar as vrea sa aud si parerile voastre. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Carapace a răspuns:

Salutare,
În maxim 40 de milioane îți pot recomanda un MacBook Pro i5. De ce îți recomand acest laptop?
Este foarte simplu: MacBook Pro se mișcă excelent pentru internet, comunicare, design superb, cu o rată minimă de erori de soft, portabil și un multitasking de excepție. Dacă laptopurile Apple nu te pasionează, laptopurile HP pe Windows 7 sunt cele mai bune din criteriile tale de mai sus. Mult succes!

12 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Buna

La bugetul repsectiv n-ai probleme alegi cam ce-ti place.
Tinand cont ca nu te joci si nu faci editare, ne concentram pe fiabilitate si aspect.
Eu mi-am luat un Lenovo asta vara, i5, 2gb video, dar nu m-a interesat aspectul asa ca e un gri banal.
Detaliaza-mi un pic ce ai vrea din punct de vedere estetic, iti pot recomanda cateva modele.
(ori mesaj privat ori foosind 'Raspunde', ca sa primesc notificare)

| Gizăz a răspuns:

La bugetul ăla mare şi pretenţiile tale mici ce aş putea să mai adaug? La banii ăia îţi iei un laptop decent chiar şi pentru jocuri sau editare.

În schimb, îţi recomand altceva. Dacă într-adevăr nu eşti interesat de lucrurile astea, ia-ţi unul la vreo 1800-2000 de lei. Pentur ce vrei tu găseşti chestii de calitate şi în banii ăia. Mai economiseşti.

| K0sti a răspuns:

Uite aici 2 laptopuri bune si ieftine: http://www.epasystems.ro/produse-promotii-recomandari/

Unul din modele are si 3G, poate te intereseaza aspectul asta!

| CinevaNou a răspuns:

Sper ca n-ai de gand sa faci programare pe mac.

| AdrenalinTm a răspuns:

Vad ca ai o gramada de de exemple
poti sa iti iei ceva mult mai portabil decat un laptop dar si foarte bun
http://www.emag.ro/......D8TRRBBBM/
daca nu vrei gaming si den astea plus ca ai 4g tastatura e tot ce ai nevoi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are rost sa dai atatia bani pentru un laptop pe care nu prea il pui la treaba. La un pret de 1800 lei iti iei ceva cu mult peste cerintele tale dar in acelasi timp iti mai raman si bani cu care poti face altceva, deci nu se merita sa ii cheltuiesti pe ceva de care nu ai nevoie, parerea mea. Daca vrei fiabilitate, calitate, dar si un design frumos, recomand acest Asus: http://bit.ly/1vB2QaC
Este un laptop reusit din toate punctele de vedere, mai ales ca aceasta marca are implementata tehnologia Ice Cool care mentine procesorul rece si tehnologia Sonic Master care reda un sunet puternic si impecabil.
Eu am tot un Asus si pot spune ca e cu mult peste alte marci pe care le-am avut, incepand de la calitatea materialelor pana la componentele folosite.
Succes!

| Admunssen a răspuns:

Lenovo S400 mi s-a parut cel mai elegant dintre cele slim. Foarte rezistent si foarte bun. Intr-o vreme era la Altex si nici un pret prea mare nu avea pentru un Lenovo. Vezi in cautare pe imagini mai mult despre aspectul sau. Aici de pe site-ul oficial:
http://shop.lenovo.com/ro/ro/laptops/ideapad/s-series/s400/

| John1973 a răspuns:

Acesta este bun pentru facultate http://bit.ly/1wAfaNA

| Şaptepăcate a răspuns:

Eu am un Laptop Lenovo IdeaPad G505S cu procesor AMD Quad Core A8-4500M 1.90GHz, 4GB RAM, HDD 1TB, Video AMD Radeon HD 7640G +R5 M230
usb 3 - hdmi
merge foarte bine aplicatii si jocuri cu cerinte medii la grafica, spatiu urias, inca un slot liber pentru memorie si la doar 1700 ron in Domo

| Maria_Carmen_1998_FqYm a răspuns:

Cauta laptop de la firma DELL. Sunt foarte bune!