| sayurik a întrebat:

Buna,

Vreau sa achizitionez o pereche de casti audio pentru un mp3 dar mi-as dori sa fie de calitate..Imi poate spune cineva la ce anume sa fiu atenta cand citesc specificatiile castilor respective, pentru un sunet de calitate?(gen ce impedanta, sensibilitate sau de ce anume depinde.).Ms

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Uita-te la putere maxima(cat mai mare), impedanta cel putin 16 ohmi, si sensibilitatea sa fie maricica, peste 100 dB. Personal, recomand http://www.emag.ro/casti-canyon-negru-argintiu-cnr-hp2/pd/EJBG3BBBM/ sunt foarte bune.

| sayurik explică (pentru CM7YRE):

Ook,multumesc mult, si pentru recomandare doar ca am uitat sa specific, vreau casti micute care sa le pot folosi si pe strada(fara sa se uite lumea ciudat^^")

1 răspuns: