| Corina34 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un DSLR si as vrea sa va intreb voi ce ati prefera Nikon sau Canon? si de ce. Multumesc! Funda raspunsului care ma lamureste!

Răspuns Câştigător
| mihaelapestrita a răspuns:

Salut. Pentru a primi un raspuns cat mai exact ar trebui sa spui ce ai vrea sa faci cu un aparat foto, eventual pentru a-ti indica unul exact pentru necesitatile tale. Insa, in lipsa detaliilor, eu iti recomand sa intri aici http://snipurl.com/foto_nikon si sa faci o comparatie intre aparate foto Nikon si aparate foto Canon. Recomandarea mea este Nikon. Am sa-ti recomand si un model de aparat foto Nikon:
- DSLR D5100, detalii aici http://snipurl.com/nikon_d5100

3 răspunsuri:
| Q69 a răspuns:

Depinde si cat de fotografa esti!
cele doua daca sunt promovate peste tot nu neaparat sunt si ca pret performante in comparatie cu alte camere profesionale sau semi profesionale

| mihaelapestrita a răspuns:

Am uitat sa-ti spun, vezi ca la D5100 ai reducere de 700 lei. spor la cumparaturi.

| itwentbad a răspuns:

Nikon este mult mai rentabil.
eu am unul si am dat 40 pe el si e aproape HD