| Anonim0079 a întrebat:

Buna,vreau sa imi fac un pc special pentru gaming si nu prea stiu cum sa-l fac, asa ca vreau parearea voastra despre urmatoarele componente(daca merg bine impreuna, daca aveti alte componente mai bune pentru gaming, etc.) Bugetul meu este de 3600 ron. As dori un raspuns foarte rapid si foarte bun.Este prima data cand fac un pc pe bucati.

procesor : Procesor Intel® CoreTM i7 3770 IvyBridge, 3400MHz, 8MB, socket 1155

memorie ram : Kingston Predator Beast T3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual Channel Kit

placa de baza :Gigabyte GA-B75M-D3H

hard-disk :Western Digital Caviar Blue 1TB SATA3 (WD10EURX)

placa video : Gigabyte GeForce GTX 660 Ti 2GB DDR5 192-bit GV-N66TWF2-2GD

sursa :Corsair CMPSU-500CXV2

carcasa : Nox Zen,MidiTower, ATX/micro ATX

monitor :AOC E2343F2 (1920x1080)

Răspuns Câştigător
| taken a răspuns:

Rupe la jocuri.
Totusi eu as pune alta placa de baza.
Placa pe care ai ales-o este Micro ATX(este mica, toate sunt ingramadite).
Pune o placa de baza ATX.
Eu am placa asta:
http://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/gigabyte/ga-b75-d3v/
Probabil este buna si sursa aleasa de tine.Eu am aceasta sursa:
http://www.mediadot.ro/surse/sursa-ocz-zs-series-650w
Procesorul este foarte bun, placa video este foarte buna.
Spor la jocuri.

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Anonim0079 explică:

Apreciez sinceritatea voastra si vreau sa va spun ca aveti dreptate.Astept inca 1-2 zile sa vad ce raspunsuri mai primesc si dupa aia dau funda. Fara monitor (cu carcasa, placa de baza si sursa pe care m-i le-ati prezentat si recomandat) ajung la 3679 ron. VA MULTUMESC!

Răspuns utilizator avertizat