| micaella a întrebat:

Buna

vreau sa imi schimb desktopul cu linux si nu stiu cum...
ma puteti ajuta? dau fundita puppy dog eyes :X :*

3 răspunsuri:
| adrew a răspuns:

Uite pupy linux faci o imgine iso pe un cd sau dvd, dupa care te poti folosi de el direct de pe cd fara sa il instalezi de asemenea il poti instala si pe usb etc.
http://puppylinux.org/main/Download%20Latest%20Release.htm

| townkat a răspuns:

Http://www.ubuntu.com/download/desktop
ai acolo instalare direct din windows, sau de pe cd, chiar si usb, succes (cand te mai blochezi mai cauta si cu google, sunt destul de multe informatii despre ubuntu, este destul de popular)

| Ioan_Armand_Anusca_Popa_1995 a răspuns:

Sunt 3 metode:
1. Daca ai Windows pe desktop atunci iti descarci Ubuntu(sau ce Linux vrei tu) inscriptionezi un dvd bootabil cu Nero 10-11(versiunile mai vechi nu o se iti suporte fisierul) inchisi calculatorul, bagi DVD-ul si incepi instalarea.
2. Daca ai Windows si vrei sa pui Linux in paralel cu windows-ul iti descarci acest executabil wubi.exe de pe http://www.ubuntu.com/download/desktop/windows-installer il deschizi si gata de acolo totul va fi simplu.
3. Daca nu vrei neaparat sa ai mereu Linux ci doar un USB bootabil trimite-mi un mail pe armandinio7@gmail.com si te voi ajuta.
Alte intrebari pe aceeasi adresa de mail.