Întrebare recomandată | evelin33 a întrebat:

Vreau sa incep un proces de SEO pentru website-ul meu. As vrea sa va cer parerea. Eu am discutat cu aceasta firma:

http://fozo.ro/servicii-fozo/servicii-marketing-online/o ptimizare-website/

Pretul e ok ( in bugetul meu). Voi ce parere aveti despre ei? A mai lucrat cineva cu ei? Orice sfat este bine primit. Despre SEO stiu suficient de multe insa vreau o parere cu privire la alegerea acestei firme.

Va multumesc anticipat

10 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Buna
La 29lei luna domeniu.ro, hosting, si ebsite la alegere din 100 de sabloane plus minunatie de 1 email e din start aiurea.
Un domeniu.ro costa spre 200 lei, deci nu ti; l vor cumpara, ti; l vor inchiria. E al tau? Nu.
Apoi 1 email. Emailurile se fac nelimitat in cpanel la orice host. De ce 1 si nu 2? Si nu 8 daca ai nevoie?
De ce nu au portofoliu?
Cumpara-ti domeniu si host de la orice firma care se ocupa cu asta (recmoand hostway, sau daca vrei mai ieftin tlh, am lucrat cu ambele)
Te costa vreo 200 lei domeniul, apoi cateva zeci de lei lunar.
Ai cate emailuri vrei, poti pune ce platforma vrei (nu sabloane la alegere din 100), ai control total la nr de domenii, subdomenii, acces la cod...
Iar SEO? Seo poti invata si singurica, daca vrei te pot ajuta, iar daca vrei epert ia expert seo, dar cei cu adevarat buni au si preturi pe masura.
Mult succes

| evelin33 explică (pentru CataC):

Eu deja am un website, deci nu sunt tocmai interesata de serviciile lor web. Ceea ce ma interesa era servicul de SEO si atat. Nu am timpul necesar sa ma ocup de asta personal in acest moment. Solutiile sunt fie sa aman acest proces fie sa apelez la o firma ce ofera servicii SEO sad

| CataC a răspuns (pentru evelin33):

In primul optimizeaza continutul, daca esti wordpress foloseste puginul de SEO de la Yoast, iti zice el ce sa faci.
Vezi in google keyword tool ce cuvinte cheie se cauta si faci cate o pagina pentru fiecare grup de cuvinte cheie atacate.
De exemplu daca ai firma de patiserie in Bucuresti poti ataca covrigi Bucuresti, patiserie Bucuresti, placinte Bucuresti, etc. Continut banuiesc ca te descurci sa scrii. happy
Pentru exemplu concret lasa-mi un mesaj privat cu situl.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei SEO adevarat am un prieten ce se pricepe foarte bine in domeniu aici are un site cheapyway.com e deschis pentru proiecte e reducere de 25% nu fac reclama ii dau ceea ce a intrebat. Oricum daca te intereseaza contacteaza-ma.

Răspuns utilizator avertizat
| razvanel112 a răspuns:

Salut,
Ti recomand pe cei de la http://gstudio.ro/seo
Calitate + profesionalism. Sigur o sa fi multumit de ei.

| Alin_Ionescu_1992 a răspuns:

De ce nu-ti faci singur optimizarea? www.tutoriale-seo.com

| BogdanRoxanaDove a răspuns:

Salut,

Pentru optimizare SEO eu nu am lúcrate cu aceasta firma. Daca ti-au fost recomandati, cat de multa incredere ai in persoana care ti-a facut recomandarea?

Eu am lucrat cu cei de la Grow Wise si sunt foarte profi oamenii. O echipa de tineri talentati.
Iti recomand cu toata inima sa discuti cu ei despre nevoile site-ului tau.

http://growwwise.com/latest-trends-web-design/
http://growwwise.com/2019/02/26/small-seo-budget/
http://growwwise.com/2019/03/11/search-engine-optimization-in-dubai/

| SilviuPopovici a răspuns:

Salut Evelin!

Daca nu ai ales inca o firma seo, eu sunt freelancer si ma ocup de marketing online de ceva ani.
Trage o privire aici : http://silviupopovici.ro/

Multumesc,