| StaiCaTrag a întrebat:

Vreau sa intreb ce consuma mai mult? Un TV sau un PC? Tv este model mai vechi, de ala mare iar pc are monitor slim. Va rog raspundeti doar daca stiti. Multuesc, dau funda.

9 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Consuma cam la fel; tv-urile vechi consuma in jur de 100w iar un pc, daca-i faci socoteala tot acolo ajungi (50w monitorul si alti 50w celelalte componente)

| taken a răspuns (pentru greyhound):

Ai placi video care consuma 80-100 W.Un procesor I5 consuma 80 W iar procesoarele AMD consuma mai mult.Nu stiu cat consuma un TV dar cred ca un PC consuma mai mult.

| greyhound a răspuns (pentru taken):

Luam si noi o medie, nu? exista si placi video si procesoare care consuma mult mai putin

| thekidno1 a răspuns (pentru greyhound):

Ia mai gandeste-te.

| Niklauss a răspuns:

Pc, mai les daca ai si copii cum stau copii tota ziua pe el

Răspuns utilizator avertizat
| thekidno1 a răspuns:

Pc

| ClassyAndSassy a răspuns:

TV

| robo888 a răspuns:

Pai...Cam pc-ul si TV-ul au aceeasi consumare de curent.Socoteste si o sa aiba aceeasi undawinking