| Loude a întrebat:

Vreau sa-mi reinstalez windows 7 starter sp1, dar cand intru la partiti sa le sterg sau sa creez nu imi apar butoanele. Ce pot sa fac sa ma lase sa le sterg?

Daca nu le sterg si dau continuare imi instaleaza de 2 ori windows`ul.Dau funda la cel mai bun raspuns.

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Vezi ca ai acolo o optiune ca sa afiseze detalii legate de partie dupa ce dai click pe ea. http://img822.imageshack.us/img822/3340/windows7driveoptionsadv.jpg

| RAY a răspuns:

Asta m-am intrebat si eu sti ce am facut am experimentat pe pc meu, am steres prima partitie
delete =aplicare -formatare si am dat next si gata
o sa fie o partitie de sistem de 100 de mb

| K0sti a răspuns:

Nu formatezi din windows, formatezi din DOS! Folosesti asta: http://www.epasystems.ro/partition-wizard-home-edition/

| valentin75 a răspuns:

Salut! Intra pe net si iti poti face un Hirens Boot CD, il pui in dvd, restart, first boot dvd-ul, iti porneste, alegi din meniu optiunea pe care o doresti, cea de formatare.Iti poti alege cu ce soft sa-l formatezi, mai sunt si niste optiuni! in functie de ce hard disk ai.Inainte de aceste operatiuni banuiesc ca stii ca trebuie sa ai reteaua scoasa, sa scoti 20 min bateria de la bios si memoriile, dupa care faci ce ti-am zis! Restart, introduci cd-ul cu win7 starter. Restul il stii!

| xerxess a răspuns:

Baga dvd-ul in sertar, da-i restart..ai grija cand boot-ezi sa fie primul dvd intern..cand iti apare press any key to boot from cd.dai enter..astepti sa instaleze fisierele sistem... apoi apar pe ecran partitiile..si din sageti muti pe fiecare partitie si dai..delete/format..apoi trebuie sa vezi tot HDD ca un intreg apoi dai create partition si setezi cat sa aiba fiecare partitie, apoi selectezi partitia C sa se faca instalarea pe C! succes