| Alecsander98 a întrebat:

Vreau sa stiu daca mai sunt placi de baza cu memorie DDR2. Eu cand am cautat, nu am gasit placa de baza cu slot de memorie DDR2, doar cu DDR3. Ma puteti ajuta cu un site unde as putea gasi?

Am o memorie de care nu stiu ce este, DDR2 sau DDR3, pe ea este scris asa: 2GB UNB PC2-5300 CL5. Imi puteti spune ce DDR este?

Multumesc mult happy

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Daca ai fi dat o cautare pe internet dupa modelul tau, ai fi vazut ca 2GB UNB PC2-5300 CL5 este un DDR2.
Din pacate, placi cu DDR2 se gasesc mai rar prin magazine (2-3), dar cel sigur loc sunt site-urile cu vanzare de catre particulari (chiar daca placa nu mai e noua, macar gasesti una functionala si la pret foarte avantajos). E normal ca tehnologia sa avanseze si sa se axeze in special pe DDR3 sau variante mai noi. happy

| bogboy101 a răspuns:

Eu la pc am o placa debaza si cu slot de mem dtrr 3 si de dtrr 2 dar am 4 gb de mem dtrr 3.asrock g41c-s se numeste e f buna o recomand