| Mayy a întrebat:

Vreau sa transfer poze de pe card de memorie Sony pe laptop. Cum pot transfera si de ce program am nevoie?

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Card reader-ul este dispozitivul care citeste de pe cardul de memorie care poate fi de 1 Gb/2Gb/4Gb sau mai mare, chiar mai mic 512Mb dar nu cred ca mai foloseste cineva asa ceva big grin

7 răspunsuri:
| rippE a răspuns:

Card reader ori card USB universal ( 10-15 lei costa prin talcioc)

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ori folosesti card reader ul laptopului daca are, ori iti iti un adaptor pe usb ori folosesti cablu de date a camerei foto

| stlucian a răspuns:

Nu ai nevoie de program.Ci de asta:

http://www.emag.ro/......EBSJTBBBM/

se ataseaza la USB si-ti apare in "My Computer" sau"Computer" in functie de Win Xp sau 7

Bineinteles ca sunt si alte tipuri dar asta le are pe toate(vezi mai jos)

| stlucian a răspuns (pentru stlucian):

P.S. depine de ce fel de card de memorie ai :

Carduri suportate:

CF
Micro SD
Micro SDHC
Mini SD (cu adaptor)
Mini SDHC (cu adaptor)
MMC
MMC Plus
MMC micro (cu adaptor)
Memory Stick
Memory Stick Pro
Memory Stick Duo
Memory Stick Pro Duo
Memory Stick PRO-HG Duo
Memory Stick Micro(M2)
RS-MMC (cu adaptor)
SD
SDHC
SDXC
xD-Picture Card

| Mayy explică (pentru stlucian):

Si cardul de la aparat unde il atasez la laptop?

| stlucian a răspuns (pentru Mayy):

La intrarea USB

| stlucian a răspuns (pentru stlucian):

Deci aparatul (card reader-ul vine atasat la intrarae USB a laptop-ului) si cardul de memorie vine introdus in card reader (aparat)

| stlucian a răspuns (pentru stlucian):

Card reader-ul este dispozitivul care citeste de pe cardul de memorie care poate fi de 1 Gb/2Gb/4Gb sau mai mare, chiar mai mic 512Mb dar nu cred ca mai foloseste cineva asa ceva big grin