| sylar2007 a întrebat:

Am un Sony vaio si vreau sa imi iau un card de memorie pentru a transfera ceva de pe alt laptop(Acer), intrebarea e:pot sa iau orice card de memorie sau unul special pentru laptopul meu?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In mod normal poti sa iei orice card daca iei si un adaptor USB. Daca lapropul tau are cititor de carduri incorporat e mai bine sa cumperi unul care se potriveste. Era bine daca scriai si denumirea laptopului. Spre exemplu: "laptop Acer aspire 5750g".

| sylar2007 explică (pentru Salontanul):

Pai am un laptop vayo cu procesor Intel(R) core(TM) i4-3210M CPU@ 2. 50GHz 4.00 ram cu windows 7 64 bit si un Acer cu procesor pentium dual core T4300, 2.10 GHz, 4, 00 gb tot cu windows 7 64 bit.dar fara adaptor nu se poate?

| Salontanul a răspuns (pentru sylar2007):

Daca nu are cititor nu se poate. Oricum nu este scump unul: 30-40 lei.