| Deniss426 a întrebat:

Bună ziua, aceasta este prima mea întrebare pe acest site va rog și sper sa ma puteți ajuta. Am o problema cu un hoverboard din Italia model gs-s65led2, nu l-am mai folosit de mult si acum când încerc să-l bag la încărcat sta câteva minute și arata ca se incarca, apoi dintr-o data arată că s-a incarcat. Il deconecteze de la mufa, îl pornesc, ma pun pe el și in câteva minute gata s-a descarcat. Am cautat cum să-l repar și am găsit fix aceeasi problema ca la al meu dar nu pot folosi aceeasi rezolvare pentru ca cum am mai zis, hoverboardul meu este din Italia și are altfel de baterie asa ca va cer sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

1. Îl trimiți în garanție. - dacă mai este în garanție. Sau să ți-l înlocuiască cu un alt model, sau să primești banii înapoi pe el.
2. Dacă nu mai este în garanție, îl lași la încărcat cel puțin o oră, chiar dacă arată că s-a încărcat.

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Dacă nu l-ai folosit mult timp, dar nici nu l-ai încărcat periodic în acest timp (indiferent că îl foloseai sau nu), ai reușit să-i distrugi acumulatorul.
Singura soluție este să-l schimbi. Teoretic, îl poți schimba cu un alt model, compatibil ca tensiune și dimensiuni.