| Killua96 a întrebat:

Am achizitionat anul trecut un Smart TV LG si nu reusesc sa il conectez la internet! Stiu ca pentru conexiunea fara fir trebuie un dongle wi fi, dar nu inteleg de ce nu merge conexiunea cu fir! Am internetul de la rcs rds. Cand introduc cablul lan in televizor si dau conectare imi zice ca nu gaseste nici o retea! Cablul functioneaza este testat in PC. Si daca nu pot face nimic de unde pot achizitiona un dongle wi fi pentru LG? Multumesc Anticipat!

1 răspuns:
| aalexei a răspuns:

Poate nu primeste IP adresa de la routerul tau prin DHCP. In asa caz seteaza IP static.

Priveste pina la final
https://www.youtube.com/watch?v=pSR0BM3EW3Y