| umbra09 a întrebat:

Buna ziua am achizitionat niste casti wireless care au nevoie de bateri AAA R3 am cautat acumulatori duracel cu aparat duracel am gasit la un pret bun dar sunt bateri cu R6 nu R3 cum scrir ca trebuie sa folosesc intrebarea mea este care sunt efectele negative daca folosesc R6 in loc de R3 si ce inseamna acest R de fapt. Dau funda celui mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| SasNetRomania a răspuns:

Nu stiu ce specificatii are eMAG eu m-am utiat la poza ca se pot incarca ambele tipuri, deci daca il iei il poti folosi in orice situatie.

5 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Daca folosest R 6 in loc de R3 nici nu va intra in acele gauri. pe scurt sa intelegi si tu, R6=baterii normale rotunde ca la telecomenziile vechi, R3 bateri rotunde dar mai subtiri.
http://www.emag.ro/......DXP3JBBBM/
sau 4 buc
http://www.emag.ro/......DKP3JBBBM/
plus incarcator
http://www.emag.ro/incarcator-gp-batteries-gppb22gs-bl1/pd/EVYR2BBBM/

| umbra09 explică (pentru SasNetRomania):

Daca R3 e dimensiunea bateriei AAA, AA ce inseamna eu stiam ca AA e bateria groasa iar AAA cea subtire

| SasNetRomania a răspuns (pentru umbra09):

AAA inseamna forta lor amperii din cate imi aduc aminte.
R - modelul
AAA forta amerii. cu cat are mai multi de A cu atat va tine mai mult teoretic.

| umbra09 explică (pentru SasNetRomania):

Sasnet mersi ca ma ajuti dar cred ca e inversuite ca exemplu incarcatorul cere mi l-ai aratat de pe eMAG apare acolo la detalii ca incarca doua formate AAA si AA dacar fi cum ao zice tu ar trebui sa scrie R3 si R6 nu? scuze daca gresesc dar sunt nelamurit

| SasNetRomania a răspuns (pentru umbra09):

Nu stiu ce specificatii are eMAG eu m-am utiat la poza ca se pot incarca ambele tipuri, deci daca il iei il poti folosi in orice situatie.

| Negoiu a răspuns:

E codul bateriilor AAA sau R3 şi AA sau R6.Nu-i nici o problemă sa foloseşti R6 numai ca sunt mai mari! În rest au aceeaşi tensiune fiecare (1, 5 V; DC)