| anonim_4396 a întrebat:

am filmat un video cu un telefon Galaxy S5 la rezolutie UHD 3840x2160 (16:9), pe telefon ruleaza super in schimb cand copiez video-ul pe PC supriza merge sacadat si apar acele puncte verzi! Folosesc VLC ca player, am incercat si cu 5K Player si aceiasi supriza! Placa video duce sigur e un nVIdia 9600GT! De la ce sa fie?

Răspuns Câştigător
| octav005 a răspuns:

Si eu am un s5 si am filmat UHD si monitorul este full Hd, dar merge filmarea. dar nu vad rostul de a filma UHD daca ai doar un FULL HD la monitor, nu vei observa diferenta

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Aia crezi tu ca duce...

| CuriousStuff a răspuns:

Dar monitorul duce? Ai monitor 4k? Ca degeaba ai tu continut 4k daca ai monitor FullHd... Si rezolutia aia pe telefon... Eventual pentru gear VR. Dar doar asa, absolut niciun rost, ocupi memorie degeaba.

| octav005 a răspuns:

Pai din specificatiile producatorului de la nVIDIA scrie ca suporta Maximum Digital Resolution
2560x1600 cum vrei sa iti ruleze corect acel video?
uite aici ( http://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/geforce-9600-gt/specifications )