| Cristescu_Laurenţiu_1991 a întrebat:

Am o imprimanta HO OfficeJet 8600 plus si am luat cartuse compatibile.
Intrebarea mea este de ce in programul imprimantei imi apare semnul exclamarii pe fiecare culoare insa imprimanta merge perfect?

5 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Cel mai probabil, spunand ca sunt compatibile, de aceea iti arata chestia asta; producatorul vrea sa cumperi doar "originale" si te forteaza prin ce vezi acolo sa crezi sau sa folosesti doar originale, sa nu mai existe competitie.

| Cristescu_Laurenţiu_1991 explică (pentru CM7YRE):

Da asa este, dar merge cu cartusele astea compatibile

| CM7YRE a răspuns (pentru Cristescu_Laurenţiu_1991):

N-a spus nimeni ca "nu merge". Ideea e doar ca te anunta pe tine sa le faci in favor. In functie de ce model e (si crede-ma ca nu ma intereseaza ce model e) poate primi update de firmware fortat ca sa nu-ti mai recunoasca cartusele compatibile (fa deviatie de la cacofonie). Daca-ti merge, las-o asa. Oricum asa o sa-ti arate, pentru ca cipul respectiv nu e "recunoscut" ca fiind original, de-asta.

| Cristescu_Laurenţiu_1991 explică (pentru CM7YRE):

Ms frumos!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa se intampla cand nu sunt originale si ai facut poate si update de soft. Incarca-le pe alea originale la un centru.