| Pool77 a întrebat:

Buna Ziua...
Am o intrebare,sper sa scriu in categoria corecta.
Am primit un ceas cadou, pe care scrie water rezist 100%. Pe ceas scrie ca e rezistent pana la 5 bari. In garantie mi-a scris ca nu pot sa innot cu ea si nici dus n-am voie sa fac cu ea pe mana. Pe net,insa am citit ca pot innota lejer si pot face si dus. Acum chiar nu stiu ce sa fac sa ma risc sau nu,am primit-o cadou de la o persoana draga mie si n-as vrea sa o stric.
Daca poate cineva sa ma ajute i-as multimi enorm, ofer si funda. Multumesc.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
26 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Cel ce ti-a scris garantia stie foarte bine ca ceasul tau nu are calitatile specificate, motiv pentru care nu-si asuma riscul garantiei.

| Pool77 explică (pentru neutrino):

Am observat ca in garantie e incercuit doar WR, si mai jos sunt specificate de la 3Bar, 5Bar, 10Bar si la 5 bari e specificat ca am voie sa fac dus. Sa mor de stiu ce sa cred. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Pool77 explică (pentru remus1007):

Sa sting o tigara pe ea? Pai si de unde aflu asa ca e fake sau nu? laughing) Dar nu cred sa fie fake totusi.

| neutrino a răspuns (pentru Pool77):

Eu nu as intra cu el in apa si oricum, chiar daca ar fi adevarate calitatile lui, acestea se pierd odata cu schimbarea bateriei.

Răspuns utilizator avertizat
| Pool77 explică (pentru remus1007):

Aaa,ok. Hai ca-l testez imediat

Răspuns utilizator avertizat
| Pool77 explică (pentru neutrino):

Asta stiu. Ar trebuii sa ma tina 10 ani.

| Pool77 explică (pentru remus1007):

Incerc. laughing

| Pool77 explică (pentru remus1007):

Am incercat, e original nu e plastic. S-a infierbintat, dar nimic altceva. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Pool77 explică (pentru remus1007):

L-am bagat, inca functioneaza laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Am avut si eu un ceas ''rezstent la apa '', l-am luat de la un magazin de gadget-uri din mall si am dat aproape 30euro pe el. Amers o perioada bine, cat timp nu ai intrat in contact cu apa. Apoi am incercat sa fac dus cu el sa vad daca este chiar rezistent la apa si dupa dus nu mai arata nici ora, nici data, nimic. Era ecranul complet gol. Acum, depinde de tipul de ceas pe care il ai. Daca vrei, incearca sa vezi daca rezista la apa, udand-ul putin, iar daca se strica, spune-i acelei perosane ca s-a stricat, dar spune-i-o in gluma, nu cu suparare, ca va intelege ca nu ti-a pasat.

| Pool77 explică (pentru Codreanu_Anduta_1991):

Pretul ceasului asteia e de 50 euro...

| Storm1X a răspuns:

Daca pe el zici water rezist si pe net specificatiile spun la fel, nu vad care e problema laughing

| Pool77 explică (pentru Storm1X):

Ghidul de utilizare, ca si garantia scrie ca n-am voie, se contrazic una pe alta. Asta e problema.

| Storm1X a răspuns (pentru Pool77):

Am inteles dar totusi garantia este scriesa probabil de un idiot laughing)