| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua! Am o nelămurire. Dacă blochez pe cineva pe Instagram și dau acolo sa blocheze și conturile pe care le va face. In ce consta asta? Adică care conturi, făcute cu aceeași adresa de email, cu același număr de telefon sau ca se conectează pe aplicația de Instagram, deși nu are contul făcut cu acelasi număr de telefon sau email? Și dacă ar fi sa-l aibă, dacă se deconectează din aplicație de tot, adică sa nu retina datele de conectare? Si dacă blochez persoana respectiva, i se blochează și contul personal ca zic, pe langa cel fake? Multumesc! Sper sa ma lamuriti!

3 răspunsuri:
| oglindasultanului a răspuns:

Sa speram ca nu este faza cu ip, cand se va loga de la wif-fi altcuiva sa-i blocheze conturile aceluia, automat, prin aceasta setare.

| cfrtobias a răspuns:

Probabil nu iti va aparea contul blocat la care ai dat tu doar, la celelalte conturi probabil va trebui sa faci la fel

| alexandrat27 a răspuns:

Dacă blochezi persoana respectivă, atunci celelalte conturi pe care le-ar face (viitoare conturi sau chiar actuale) vor fi și ele blocate dacă alegi acea opțiune. Din moment ce contul, sau mai bine zis, conturile pe care le deține sunt blocate de tine, el clar nu mai te găsește pe Insta.
Și da, dacă blochezi persoana respectiva, i se blochează și contul personal, pe langa cel fake.