| curiosul122 a întrebat:

Am o problema cu search box-ul de la Windows 10. Cand scriu in el, ori se blocheaza si se inchide, ori uneori cand vreau sa scriu in el se blocheaza si se inchide. Ce pot face?

3 răspunsuri:
| BlackPixel a răspuns:

1. Restarteaza PC-ul.
2. Asigura-te ca ai activat Windows-ul.
3. Goleste memoria RAM.
4. Scaneaza de virusi calculatorul.
5. Elimina fisirele tip JUNK din calculator.

Nelamuriri? Sune-ne!

| curiosul122 explică (pentru BlackPixel):

Windows-ul e activat. Merge doar dupa ceva timp dupa ce deschid PC, acum merge. In task manager uneori imi spune ca este Suspended search-ul. De abia mi-am pus windowsul si nu am umblat la setari.

| BlackPixel a răspuns (pentru curiosul122):

Salutare din nou!
Echipa nostra de tehnicieni este mica la momentul de fata si nu a putut identifica problema. Cu toate aceste, am reusit sa-ti stabilim o metoda de contact directa cu Microsoft Support:
https://support.microsoft.com/ro-ro/contactus/
Explica-le problema. Echipa lor te va ajuta!
Ne pare rau ca nu am putut face mai mult pentru tine. Daca nu reusesti, ne poti contacta (blackpixel100@gmail.com) si tehnicieni nostri se vor stradui in continuare sa afle ce s-a intamplat.

Ganduri bune,
Alex Paul - Reprezentant al Departamentului de Relatii cu Clientii (in numele oficial: Black Pixel Productions & Studios).