| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Cand vreau sa instalez ceva diskul este folosit 100% dar instalarez se blocheaza...am incercat anumite metode cum ar fi sa inchid Windows Search sau Superfetch dar nu merge...stie cineva care poate fi problema?

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Eu nu as inchide superfetch, ca e destul de util serviciul.
2. In limita in care hdd-ul nu e defect, si windows-ul nu e virusat, e normal sa inghete hdd-ul si instalarea daca hdd-ul tau e lent(gen cum is cele de la laptop). Solutia: incearca sa folosesti sistemul mai putin pe durata instalarii si nu merge pe ideea ca daca s-a blocat, dand 100 click-uri rezolvi ceva.

| 89sicran a răspuns (pentru sltlp):

Eu il lasam sa se instaleze fara sa mai umblu pe el, ma uitam doar la task manager...si scria disk 100% si cand le ordonam dupa cat consuma totul era pe 0; maxim 0, 5 mb...nu pot sa spun ca e foarte performant dar pana acum nu am avut problema asta.

| 89sicran a răspuns (pentru sltlp):

Dar de Background Intelligent Transfer Service si Windows Search ce zici? e vreo problema sa le dezactivez sau nu?

| sltlp a răspuns (pentru 89sicran):

Lasa serviciile activate. Incearca sa faci o defragmentare.