| Roby256 a întrebat:

Buna ziua am o problema la calculator il am de o luna deci calculatorul are aceste componente procesor i3 4160 placa video nVIDIA gt 730 rami 8gb ddr3 el la inceput facea figuri cu driverul la placa video dar dupa s-a rezolvat nu am mai avut probleme pana ieri am instalat cel mai nou driver si nu mergea se dadea restart singur am reinstalat windows de 2 ori tot asa nu merge ce sa ii fac? sa trimit calculatorul in garantie?

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Ce temperatura are placa video?
Ce temperatura are procesorul?

LE afli cu GPU-Z, tabul Sensors
https://www.techpowerup.com/gpuz/

sau HWinfo (Portable de preferinta, nu mai trebuie instalat, il rulezi direct)
https://www.hwinfo.com/download/

La cat timp dupa ce porneste se restarteaza?
Se intampla mereu? (la fiecare x minute/secunde dupa ce intra in Windows) Sau aleator, cand il streszi in jocuri?

| Roby256 explică (pentru NLS):

Pai am instalat un driver mai vechi si acum se porneste daca vreau sa intru intr-un joc apara niste pixeli pe ecran si se inchide ce pot sa ii fac?

| Costelushel a răspuns:

Presupun,nu cred ca e normal sa isi dea reset singur