| Dey09 a întrebat:

Buna ziua am si eu o intrebare, am schimbat sursa la pc am pornit pc`ul se aprinde pe monitor apare "LG" "power saving mode" se aprinde si beculetu de la monitor galben dupa ce dispare "power saving mode" se face si beculetu rosu si asa ramane, am mai intampinat problema asta dar nu mai retin cum am facut atunci.
Multumesc.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi sa fie cablul de date de la monitor introdus bine in unitate, pentru a primi semnal de la placa video.

| Dey09 explică (pentru anonim_4396):

L-am scos de "N" ori, am scos ramii i-am bagat inapoi in slot am scos placa video am bagat-o iar am facut tot ce am stiut si degeaba.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dey09):

Inainte de a schimba sursa calculatorul era functional? Adica, te intreb sa nu fie de fapt o incompatibilitate intre componente, inainte de problema cu sursa. Daca nu, ori nu are putere suficienta, ori o fi stricata. Naiba stie. Cablurile de alimentare din sursa sunt la locul lor in placa si hard? Procesorul, alimentat?
Te intreb de verificare, nu ca nu le-ai fi conectat deja, dar mai scapa.

| Dey09 explică (pentru anonim_4396):

M-am mai interesat si e posibil sa fie monitorul de vina, si am verificat si o placuta de rami din cele doua este arsa