| cosminicu a întrebat:

Buna ziua
Am si eu un telefon NOKIA2710, abonament la cosmote si nu reusesc sa activez serviciul "web'n walk". mi se spune sa creez un profil dar nu mi se spune unde sa intru pentru a crea profilul si a face setarile.As vrea daca ma poate ajuta cineva, sa-mi spuna pasi ce trebuie sa-i fac dar mai pe babeste.
Multumesc.

1 răspuns:
| REDSQ a răspuns:

Pentru utilizarea serviciului, îţi recomandăm să descarci şi să instalezi pe telefonul tău Opera Mini web’n’walk, o variantă special creată pentru Cosmote a celui mai popular browser de internet mobil. Astfel poţi fi sigur că te vei bucura de cea mai bună experienţă a navigării către toate paginile tale preferate. Consumi mai puţin trafic şi creşti viteza de accesare a paginilor atunci când navighezi. Poţi verifica dacă există o versiune Opera Mini web’n’walk optimizată pentru modelul tău de telefon aici.

Serviciul este oferit cu viteze de transfer de până la maxim 384 Kbps în reţeaua 3G, 236, 8 Kbps în reţeaua EDGE, respectiv 53, 6 Kbps în reţeaua GPRS în funcţie de acoperirea disponibilă şi specificaţiile terminalului folosit.

Pentru o utilizare optimă a Serviciului web'n'walk vă rugăm să consultaţi Termenii şi Condiţiile

Am verificat si eu personal modelul tau de telefon nu este compatibil din pacate.