| tonicarobert a întrebat:

Cum fac sa activez serviciul web'n walk pe Frog? am internet nelimitat prin serviciu web'n walk. am galaxy s2

6 răspunsuri:
| tonicarobert explică (pentru JustSmileK):

Da omule si UNDE bag acele setari?

| JustSmileK a răspuns (pentru tonicarobert):

Trebuie sa-l opresti si sa-l pornesti odata, dupa ce i-ai facut setarile. Care sunt urmatoarele: Wireless//Retele mobile/Nume puncte de acces/Webnwalk: proxy server=10.252.1.62
port=8080
Nume Webnwalk/ APN wnw/Utilizator wnw/Parola wnw Restul nesetat MCC 226 Tip Autentificare Pap, Tip Apn internet MNC 03

| JustSmileK a răspuns (pentru tonicarobert):

Mama lor de mesaje, ca inca nu pot sa trimit... Ziceam ca ideea e ca trebuie sa creezi un profil nou de conexiune, acolo unde il ai pe pe ala de la cosmote, dai sa creezi unul nou web'n'walk si bagi setarile alea de ti le-am dat eu, dupa ce salvezi, tot din setari trebuie sa iti alegi web'n'walk ca profil principal de conexiune. Dai restart apoi si ar trebui sa mearga. Daca nu functioneaza nici asa, incearca si sa trimiti mesaj la ei pentru setari la 9691.

SMS de la numarul scurt 9691 prin care ti se va cere sa raspunzi pentru a solicita setarile de telefon pentru serviciul Web'N'Walk.
Daca ai serviciul deja activ si inca nu ai setat telefonul, trimite un SMS gratuit la 969 cu textul "SETARI".

Daca nici asa nu functioneaza, suna la serviciul cu clientii si cere-le activarea.

| Dinca_Alexandru_1987 a răspuns (pentru JustSmileK):

Multumesc frumos, eu am reusitwinking

| Florentina_Liliana_1988 a răspuns:

Buna dimineata, sunt j5 telekom eu am plătit factura 2.99€ DA nu mersi web'n'walk nu vrea deschis