| mariaxxxxxxxxxx a întrebat:

am si eu un termostat de camera pentru centrala termica SEITRON si nu stiu cum sa il programez.E vechi si nu mai am instructiunile, am gresit ceva la butoane pentru ca nu imi porneste decat la anumite ore. Va rog mult daca stie cineva cum se face sa-mi spuna si mie.Va multumesc!

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Programarea saptamanala este foarte complicata. Dar daca vrei sa faci cateva miscari simple, e usor. Dai capacaul spre stanga pana se vad cele 6 butoane. Apesi pe butonul cu termometru desenat (al doi-lea de sus in jos). Va incepe sa palapaie temperatura pe timp de noapte si cu plusul sau minusul dai cat vrei. Fara sa faci altceva apesi pe butonul cu soare (pentru timp de zi) si din + sau - reglezi iarasi cum vrei. Apoi termini operatia prin apasare pe butonul cu sageata ca la enter (al 6-lea de sus in jos). Si gata. Daca mai ai nelamuriri, posteaza aici sau pe privat.

| mariaxxxxxxxxxx explică (pentru Salontanul):

Multumesc! am reusit!

| Salontanul a răspuns (pentru mariaxxxxxxxxxx):

Ma bucur ca ti-am fost de folos. Multumesc pentru. funda.