| Manea_Razvan_1999_rWCu a întrebat:

am un laptop Dell xps m1530 a carui placa video nu mai funcioneaza iar inlocuirea acesteia ar costa mai mult decat face intregul pc (eu mai am un laptop functional si nou). Intrebarea mea ar fi, pentru a nu-l dezasambla sau arunca, cum pot sa il conectez la un monotor extern prin portul hdmi sau vga, este vreo setare anume sau vreo tasta trebuie apasata?(la laptopul meu nou nu trebuie facut nimic doar il conectez si atat) Am incercat aceasta dar nu a mers absolut deloc. Sa inteleg ca daca placa video este stricata nu se mai poate conecta la niciun monitor extern? Multumesc mult anticipat pentru raspunsuri. PS: dau funda raspunsului cel mai elaborat. O zi frumoasa!

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Nici o sansa.
Placa video a murit-a murit si semnalul video. E logic nu.
Nu vreau funda si nu o vei da nimanui. Toate raspunsurile vor fi la fel.
laughing

1 răspuns:
| RAY a răspuns:

Daca nu ai placa video nu ai semnal video