| CosminMarianCioara a întrebat:

Am un laptop HP.
Si ma jucam aseara cs.go si schimbasem ceva la setări la grafica si mi se blocase ecranul.
Nu mai mergea, am stat o ora si tot nu mergea.
L-am scos din priză și i-am scos bateria si nu l-am mai deschis.
Azi de dimineata l-am deschis si nu mai imi afiseaza pe ecran nimic.
El pornește, se aprind butoanele, merge tot la el ca inainte, doar ca nu afiseaza nimic pe ecran.
Am incercat faza cu ramii, cea cu f8 sau cu fn+f4 simultan. Nu merge nici una.
Va rog frumos ajutati-ma.

7 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nah e de la ecran in sine. Exista sansa sa se desfacut cablul care leaga ecranul de placa de baza si nu mai e alimentat.

| CosminMarianCioara explică (pentru Wr3nch):

Si sti cum as putea sa pun cablul ala inapoi?

| Wr3nch a răspuns (pentru CosminMarianCioara):

Nu iti recomand sa il desfaci daca nu te pricepi si nu, nu stiu. Poti cauta tutoriale pentru modelul tau dar recomand sa cauti un service care e inca deschis.

| Alexuţ02 a răspuns:

Oare setarea aia sa-ti fi stricat display-ul? Desi, in teorie se poate. ce specificatii ai pe laptop?

| Alverto a răspuns:

S-ar putea sa fie de la baterie, e vechi laptop-ul?

| CosminMarianCioara explică (pentru Alverto):

Laptopul porneste dar nu afiseaza, nu are treaba bateria, si nu, nu e vechi

| CosminMarianCioara explică:

Nu stiu, am sa iti spun maine dimineata
Dar setarea de pe cs era de 8x auto, si eu am pus o pe 4x, si 4x e mai slab, si de aceea nu cred ca e de acolo, nu stiu