| alina5560 a întrebat:

Am o foarte mare problema.Azi de dimineata ma jucam un joc pe facebook cand deodata mi s-a facut tot ecranul alb.L-am inchis (l-am scos din priza) apoi l-am pornit imi spunea cv de genul ca daca ma vreau sa mi se deblocheze contul trebuie sa platesc 300 ron la stat. Ziceti-mi ce sa fac. Eu acum sunt conectata pe alt PC si nu pot sa le spun parintilor mei ca cine stie ce zic ca pe ce site-uri am intrat. Acum daca mai aprind laptopul imi apare tot ecranul alb.(se porneste normal dar pe urma in loc de desktop-ul meu imi apare ecranul alb ).Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| marinelmomoratoiu a răspuns:

Daca ai CD cu windows sau imprumuta. Baga-l in calculator si reinstaleazati-l!

7 răspunsuri:
| CristiUcV a răspuns:

Daca iti apare sa platesti prin card nu iti face griji, sunt doar niste hack-eri care vor sa faca rost de bani. Si mie mi s-a intamplat asta, trebuie sa reinstalezi windows-ul.

| alina5560 explică (pentru CristiUcV):

Imi zicea ca, contul meu va fi deblocat daca platesc o anumita suma la stat ...nu stiu adica mi s-a parut chiar ciudat

| ItIsAlright a răspuns:

Wow! Ai intrat pe un simplu joc sau... pentru ca le-ai putea spune parintilor. Le poti spune si daca nu dispare problema ati putea chema pe cineva sa-l repare daca se poate... Ai incercat sa cumperi ceva? Nu stiu.

| teror676767 a răspuns (pentru ItIsAlright):

E doar un virus tampit

| teror676767 a răspuns:

E doar un virus tampit mi-a aprut si mie

| andreipetra a răspuns:

Refati windowsul si ai mai mare grija pe ce jocuri intri sau site-uri ca s-ar putea sa fie virusate sau facute de hackeri

| alina5560 explică (pentru andreipetra):

Si daca imi refac windowsul cu toate folderele si imaginile din windowsul vechi nu mai pot fi recuperate?