| Bogdan8102 a întrebat:

Buna ziua!

Am un Ransomware Cerber si il am de 2 saptamani in pc. Mi-a criptat toate datele din pc, iar cand incerc sa instalez un antivirus sau orice program imi da eroare. M-am impacat cu ideea ca aceste date de pe pc nu le mai pot recupera dar am o intrebare: Daca las virusul acesta in pc se poate intampla ceva mai rau? Adica eu doar navighez pe internet si atat. Nu umblu cu stick-ul sau cu altceva in calculator ca stiu ca se viruseaza.

P.S:

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Cine spune ca trebuie sa instalezi?
http://www.epasystems.ro/devirusare-kaspersky-rescue-disk/

Daca las virusul acesta in pc se poate intampla ceva mai rau? ...esti masochist?

| RainmakerX a răspuns:

Ceva mai rau de atat nu se poate intampla dar nu este bine sa-l lasi in pc.

In cazul de fata ai 2 variante : ori stergi la greu, ori formatezi pc-ul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce windows ai? Intotdeaua cand ai o problema la PC, specifici ce Windows ai instalat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://faravirus.ro/virusul-cerber/

Urmareste cu interes si atentie si faci intocmai. Asta daca vrei sa scapi de virus in metoda manuala. Nu e bine sa lasi virusul in calculator pentru ca absolut orice iti va cripta.