| Anonimus696969 a întrebat:

Buna >ziua
Cum pot sa devin hacker? ( ma refer la hacker nu in sensul ala rau despre care tot se aude peste tot )

15 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Inveti multa multa retelistica in primul rand, apoi linux si ceva programare

| al3xander a răspuns:

Hacker nu devii asa de pe o zi pe alta. hacker devii in timp si desigur invatand programare, comenzi in console, sa exploatezi brese de securitate si mult linux. nu e asa de usor cum pare pentru ca a fi hacker nu inseamna neaparat o procedura anume ci multa munca (sa incerci, sa testezi, sa descoperi). hacker-ul este ala care creeaza, cracker-ul este ala care sparge ceea ce au creeat hackerii.

| Brâncuşi a răspuns:

Salut, depinde ce înţelegi tu prin "Hacker" el înseamnă un fel de om care vrea răul tuturor, poate vrei doar să-ţi speri prietenii... Nu ţi-aş dori să ajungi hacker. Hacker --- Puşcărie, ai grijă.
Baftă!

| BencheaAdelin a răspuns (pentru Brâncuşi):

Brancusi daca nu stii taci dracu din gura
PSoricum esti prea batran ca sa stii

| Tentacle111 a răspuns:

Hackeri sunt oameni foarte inteligenti, genii! Ei invata singuri, prin propia experienta!

| Alle13c a răspuns:

Vrei sa-mi spargi contul?laughing)

| CătălinKeenshi a răspuns (pentru Alle13c):

Eu sunt hackerwinking si ti-l sparrg eu daca e nevoie. laughing

| Alle13c a răspuns (pentru CătălinKeenshi):

laughing))) Nu, mersi :* laughing))

| al3xander a răspuns (pentru CătălinKeenshi):

Hai nu pe bune? macar stii ce-i ala MD5 hash si cum functioneaza?

| CătălinKeenshi a răspuns (pentru al3xander):

Da. Vrei sa iti si spun?

| al3xander a răspuns (pentru CătălinKeenshi):

Ia zi cum se sparge macar?

Răspuns utilizator avertizat
| CătălinKeenshi a răspuns (pentru SexoasaTha):

Ti-l sparg cu ciocanu sau cu barosuwinking

Răspuns utilizator avertizat
| Kapkha a răspuns:

Ma fratilor ce tot ziceti ca hackerii gata sunt rai sparg tot ce prin etc... aia ca re sparg tot ce prind se numesc crakerihappy si e o totala diferentalaughing