| stefannnnnnnnnn a întrebat:

de 2 zile am o problema la placa video.
Este un model amd radeon r7 240, nu primesc semnal pe monitor din ea si nici nu cred ca primeste curent deoarece fan-ul pe care il are nu se invarte, se invarte doar 2-3 secunde cand deschid pc-ul. Mentionez ca astazi am curatat de praf absolut toate piesele din pc + am schimbat pasta termoconductoare. Driver-ul de la amd nu imi vede placa video si nici driver management. Nu miroase a ars si nu vad chestiile alea de pe ea umflate (am uitat cum se numesc acele "butoiase") am windows-ul la zi cu update-urile. Vreau sa stiu daca mai pot face ceva cu ea sau sa o arunc la gunoi. Rog persoanele nepricepute in domeniu sa se abtina. Am cautat raspunsuri pe diferite forum-uri dar nu am gasit nimic. Multumesc anticipat

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

Eu zic sa mergi cu ea la un service sa ii faca un test si iti zic ei sigur.