| Denis1230 a întrebat:

Buna ziua!
De dimineata nu mai merge sa imi conectez telefonul la internet prin "WI-FI", imi spune ca a esuat conexiunea. Acesta este platit si scrie pa putere semnal "Excelent", singura problema e ca nu ma pot conecta.
Ar putea sa imi spuna cineva din ce cauza se intampla asta?

Răspuns Câştigător
| TheRealFantasy a răspuns:

Ori e problema la router-ul tau ori e de la provider, cel mai probabil e de la serverele lor si iti da time out; ai putea incerca sa repornesti router-ul sau sa suni la provider-ul tau de internet si sa vina cineva sa dea restart din el sau un refresh la serverele lor, probabil ca nici nu trebuie sa vina fizic dar na.

3 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Opreste si reporneste router-ul

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Încearcă să închizi si după să pornești la loc telefonul. După încearcă să te conectezi din nou.

| LupuMia a răspuns:

Cand dai la wi-fi, da i sa ignori reteaua ta si dupa conteaza te iar, eu asa fac cand patesc asta.