| GabrielCio a întrebat:

Buna ziua. Detin un iPad Pro 10.5 din 2017 la care i-am uitat datele de icloud nefolosindu-l in ultimii doi ani. As dori sa stiu daca exista ceva metoda de a face bypass la screenul de activation lock unde imi cere sa introduc datele de cu care a fost configurat initial ipadul. Obisnuiam sa fiu familiarizat cu metodele de jailbreak etc dar am trecut de ceva timp pe Samsung si dispozitive android in general.
Am tot cautat pe internet si nu am gasit decat ceva despre un program CheckRa1n care ar putea debloca ipadul fara a fi nevoit sa mai stiu datele de la contul de icloud. Dar funtioneaza doar pe imac sau linux ceea ce nu am in posesie.

As fi recunoscator daca m-ati putea ajuta cu o solutie.

va multumesc,

O zi frumoasa!

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Si nu mai stii mail=ul pe care ai facut contul de icloud? Cu un reset schimbi parola in 5 minute.

| GabrielCio explică (pentru Wr3nch):

Cu trecerea timpului am renuntat la mai multe e-mailuri si nu mai stiu. Am un singur e-mail principal pe care il pastrez de multi ani, in rest folosesc alte e-mailuri pentru diferite platforme