| anonim_4396 a întrebat:

Eu nu am avut niciodată Skype și azi mi l-am instalat pentru prima data. (Mi-am instalat Skype lite) și nu înțeleg cum funcționează. Am scris acolo un nume oarecare și mi-au apărut o grămadă! Apoi am scris numele unei prietene si mi-a aparut acolo. Pot sa sun pe oricine? Stie cineva că sunt eu, apare locația ceva? Mi se pare un pic aiurea pentru ca asa și pe mine mă poate suna oricine la orice ora. Doar tastamdu mi numele de pe skype, ma găsește și suna

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In primul rand Skype este pentru chat. Scrii un nume si iei legatura cu el. Daca vrei sa suni trebuie sa ai un abonament la ei si-ti va lua bani din el.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu răspunzi la apel poate să te tot sune.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Pai da, dar nu e deranjant? Tot suna, iar eu ori tot trebuie sa ii blochez cumva ori sa le tot închid

| gogu220 a răspuns:

Dacă eşti conectat poate să te sune dar dacă nu eşti nu poate. Nu e ca la telefon, să te sune la orice oră.

| Mariu0699 a răspuns:

Iti bagi numele tau, sa fie unic bineinteles.
Ca sa vorbesti cu altii trebuie sa-i cauti (numele precis) si sa le dai cerere, nu va arata vreo locatie sau ceva nimanui. Iti pui poza ta si se va vedea cine esti. Si da, poti suna pe oricine cauti dar ma indoiesc ca un necunoscut te va cauta happy