| Yourfavgirl a întrebat:

Buna ziua, firefox merge cam greu cateodata, ce e de facut? Cand vreau sa ascult muzica mi se deruleaza mai greu, cand vreau sa deschid o alta pagina merge greut.

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Sterge istoricul, cookies, si absolut tot ce se poate bifa -dintotdeauna.
Daca nici asa nu merge, atunci dezinstalezi programul, restartezi pc-ul si apoi reinstalezi firefox.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Firefox (dar si alte browsere) ocupa resurse insemnate a calculatorului (peste 400Mb).
Din acest motiv, pentru a functiona suficient de rapid, trebuie sa ai memorie RAM suficient de mare (cel putin inca 400Mb) libera, dar si un procesor suficient de rapid.
De asemenea, si viteza internetului trebuie sa fie destul de buna (mai ales daca asculti muzica din videoclipuri YouTube etc.).

| sierra1 a răspuns:

Pc-ul e de vină nu browserul

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Încearcă alt browser, gen Brave.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia ublock origin, script blocker. Oricum firefox e unul dintre cele mai rapide browser-e

| Monst a răspuns:

S-ar putea sa ai memoria prea incarcata sau vreun virus.Sterge ce nu ai nevoie din pc si o devirusare ar fi bine. Antivirusi buni recomand Malware Bytes, Eset Smart Security, CC Cleaner.Sau mai bine stergi istoricul si cookies din browser.O alta solutie ar fi un alt browser de exemplu:Google Chrome, Thor, Opera Mini