| anonim_4396 a întrebat:

Ieri mi-am cumparat un Headset cu microfon, am bagat ambele mufe jack in socketurile corecte insa se pare ca PC-ul meu nu vede microfonul, castile merg insa microfonul nu.
Am incercat tot felul de solutii gasite pe internet pentru a-l face sa mearga, nimic insa.
Am incercat microfonul pe un alt PC si a mers. Care ar fi problema?
(Am setarile corecte pe windows, nu ma trimiteti la setari ca sa vad daca e pe mute).
P.S Folosesc Windows XP pe PC-ul pe care microfonul nu este recunoscut.

2 răspunsuri:
| TheFragranceMaster a răspuns:

An tot XP, du-te pe site-ul Intel si descarca-AUD_allOS_6196_PV_RTL-Realtek driver for all OS-il instalezi, iti va aparea pe ecran un mesaj de cate ori introduci cablul in mufa cerindu-ti sa precizezi ce e!
Ar trebuii sa nu mai ai probleme.

| Piticotu_Raul_2001 a răspuns:

Inceraca sa verifici driver-urile si daca nu merge asa sa reinstalezi windows-u.