| UpSideDownSix a întrebat:

Bună ziua. Încerc să descarc Bluestacks dar tot îmi apare o eroare. Din câte am aflat, acea eroare este din cauza că nu am driver-ul de la placa video actualizat, dar, când încerc să actualizez driver-ul îmi spune că nu este compatibil cu placa mea video, (NVIDIA GeForce GT 730).

Am vorbit cu tech support de la NVIDIA și acea persoană mi-a spus că am deja cea mai nouă versiune pentru placa mea. Ce ar trebui să fac ca să pot să descarc Bluestacks?

Erorile sunt urmtoarele: https://imgur.com/a/RErNEex

4 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Eroarea de la NVIDIA e foarte clara - nu ai descarcat driver-ul corect.

Mergi aici:

https://www.nvidia.com/en-gb/geforce/drivers/

Pe baza la ce ai zis tu (NVIDIA GeForce GT 730), alegi asa:
Product Type: GeForce
Product Series: GeForce 700 Series
Product: GeForce GT 730
Operating System: in functie de cei ai tu instalat
Language: ce doresti
Download Type: All

Daca alegi Windows 10 64-bit, cel mai recent apare:

Driver Version: 474.44 - Release Date: 2023 June 26

474.44 este aceeasi versiune care apare in poza ta dar asigura-te ca ai completat corect filtrele de selectie asa cum ti-am scris mai sus (atentie la ce Windows ai, in special la 32-bit sau 64-bit ca aici cred ca le-ai incurcat).

| flixbuster a răspuns (pentru flixbuster):

Daca alegi Windows 10 32-bit vei vedea ca cea mai recenta versiune oferita este:

Driver Version: 391.35 - Release Date: 2018 March 27

| flixbuster a răspuns:

Ah, acum am vazut poza din mijloc. Cred ca sunt sanse mari sa ai Windows 10 32-bit care are versiunea 391.35 de NVIDIA.

Din ce program e facuta poza din mijloc? Daca e de la NVIDIA e batut in cap pentru ca versiunea 474.44 e doar pe 64-bit. Daca e de la Bluestacks e neglijenta pentru ca nu se uita la ce Windows ai (32-bit sau 64-bit) inainte sa verifice cea mai recenta versiune de driver NVIDIA.

Oricum ar fi, am senzatia ca pana nu instalezi Windows 10 64-bit (ca sa poti instala NVIDIA 474.44) nu vei rezolva. Problema e ca trecerea de la 32-bit la 64-bit se face prin clean install (= wipeout).

| UpSideDownSix explică (pentru flixbuster):

Poza din mișloc este din programul lor oficial "GEFORCE EXPERIENCE".
Am windows 64-bit. M-am obișnuit cu idea că nu va mai merge. Bănuiesc că placa mea video este prea vechie pentru noul update.
Mulțumesc oricum pentru ajutor.