| Ela_Sara_1958 a întrebat:

laptopul meu Acer, din senin, nu mai raspunde la butonul de start, alt buton de pornire nu are. Ma puteti ajuta cu un sfat cum l-as putea porni altfel? Multumesc mult!

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Acer, mai exact, ce model? Poate fi incarcatorul, mufa de incarcare, bateria, placa de baza, butonul in sine, un fir sau orice alta cauza. Poti incerca sa-i scoti bateria, sa apesi butonul de pornire fara sa fie legat la priza si fara baterie (30 secunde ar fi destul) apoi il legi la incarcator si vezi daca porneste (fara baterie).

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Scoate ți bateria din laptop si folosiți laptopul numai pe alimentator, in priză si vede ti daca porneste inseamnă ca bateria trebuie sa o schimbati.

| sierra1 a răspuns:

Baterie descărcată - cel mai probabil asta e, incarcă sau schimbă incărcătorul