| VooDau a întrebat:

mi-a cazut laptop-ul si de atunci nu mai merg mufele usb si mufa in care se baga castile. Cam cat ar costa reparatiile, deoarece il voi duce la un service curand.

Răspuns Câştigător
| Aylee a răspuns:

In functie de gravitate, posibil sa se fi rupt cositura de pe pini, asta ar fi ieftin. Altceva nu cred ca ar avea. Costa intre 20 si 100 de lei in functie de service.

| VooDau explică (pentru Aylee):

Multumesc, eu credeam ca are ceva placa de baza sau chipeset-ul acela sau ma gandeam ca trebuie schimbate mufele.

| Aylee a răspuns (pentru VooDau):

Daca avea ceva chipsetul nu mai pornea laptopul. Totusi... asa de precautie ca sa nu rada cei de la service, ai verificat sunetul? Daca e pe mute sau ceva.

| VooDau explică (pentru Aylee):

Da, l-am verificat si pur si simplu orice casti as incerca nu merg, iar in USB am incercat si mouse si stick si nu mergeau pe cand la laptop-ul mamei mergeau.

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Daca s-a fisurat vreun traseu...ala esti, alt laptop!

| VooDau explică (pentru K0sti):

De fapt alta placa de baza.

| K0sti a răspuns (pentru VooDau):

Placa de baza e cat laptopul!