| GabiTheFEAR a întrebat:

Cum pot schimba rolurile mufelor jack? Adica sa pot baga castile in mufa albastra, deoarece mufele audio(verzi) mi s-au stricat. Am inteles ca pot face cumva sa mearga cu realtek, doar ca am instalat si nu merge si nici nu ma prea pricep. Tin sa precizez ca am win8. Funda celui care stie sa ma ajute cu aceasta problema.

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Intri pe pagina producatorului placii de baza sau a placii de sunet (asta in caz ca ai una dedicata ) si descarci programul care se ocupa de placa de sunet, acolo gasesti optiunea pe care o doresti tu.

| CM7YRE a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=Za3YOE_N0tQ Ceva gen pe la minutul 1.:25, specifici tu ce vrei sa-i dai: output, input etc.