| anonim_4396 a întrebat:

Numele meu este Marian doresc sa îmi dați o mana de ajutor dacă aveți amabilitatea. am un Laptop Allview AllBook y N3350. Am reinstalat Windows 10 de 64 pe acest calculator "Windows in limba romana" Nu mai reusesc sa activez ecranul Touscreen. Toate Drivere sunt la zi si Windows are toate updatele la zi. Am intrat In Mananger Dispozitive > Dispozitive de interfața umană, nu se regăsește "Ecran tactil HD" Menționez ca înainte de a instala Windows a fost tot Win 10 de 64 și mergea ecranul Tactil. Va multumesc

2 răspunsuri:
| blzer a răspuns:

Foarte posibil să fie o eroare de sistem sau de software.

Dacă ai garanție, îți sugerez să te duci de unde l-ai cumpărat și să uite specialiștii la el.

Dacă nu ai garanție, îți sugerez să vizitezi un service GSM, cel puțin să vezi ce are.

Succes!winking

| Saveluc a răspuns (pentru blzer):

Multumesc pentru răspuns. am reușit sa instalez un Program de calculator care mi-a găsit toate drivere lipse. se numește Driver Easy dar acum imi trebui sa calibrele sensibilitatea a ecranului tactil