| asasinkreedz a întrebat:

Buna ziua!
O sa imi bag internet prin FiberLink 200Mb/s si as dori sa stiu si eu daca e sa cumpar un router la ce ar trebui sa fiu atent in asa fel incat sa functioneze la viteze mai mari de 200 MB/s chiar si 200 MB/s.Adica ca specificatii tehnice ale router-ului la ce ar trebui sa fiu atent.Tin sa precizez ca eu impart internetul cu altcineva.
Vreau sa specific ca am un procesor Intel i5 de 3.10 GHz 8GB RAM Windows 8 Pro.
Vreau sa mai adaug ca eu am un router D-Link DIR-300.As vrea sa stiu daca acesta o sa suporte o asemenea viteza de internet sau nu!
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Vei avea nevoie de un router compatibil cu toate standardele ( a b g n ), iar asta : http://www.pcgarage.ro/routere-wireless/tp-link/tl-wr1043nd/ ar fi cel mai ok router. Are 3 antene externe de 5db care impart un semnal foarte stabil si pe o raza foarte mare de acoperire.

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Orice Wireless N 300Mbps! Preferabil TP-Link. Raport pret/calitate bun.

| Radu284 a răspuns:

Threbuie sa aiba Gigabit ethernet. Routerul ala nu are.