| Vancea_Raul_1996 a întrebat:

Buna ziua/seara am o intrebare in legatura IT, am o sursa ATX eco 80 de 550 de w si as dori sa imi iau o placa de baza. faza este ca acea placa este Micro Atx...trebuie si carcasa sa fie micro atx? asta nu inteleg FUNDA big grin XD

Răspuns Câştigător
| Nimeni10 a răspuns:

Nu are treaba placa de baza cu sursa sau carcasa, deci sursa ta o sa functioneze, daca cumperi placa de baza micro atx, iar daca carcasa suporta placi de baza atx, va suporta si micro atx(e mai mica) deci daca ai carcasa care suporta placa de baza, poti sa cumperi linistit

| Vancea_Raul_1996 explică (pentru Nimeni10):

Http://m.cel.ro/......yE6PDAt-l/ placa de baza este http://m.cel.ro/......CY1MTUu-l/ procesor i5 650 o sa functioneze?

| Nimeni10 a răspuns (pentru Vancea_Raul_1996):

Procesorul nu merge pe acea placa de baza e soclul diferit, procesor i5 650 are soclu 1156, iar placa de baza soclu 1150, deci nu suporta, ai procesor deja cumparat?