| Andy_Andy_1999 a întrebat:

Buna ziua / seara TPU. Am 1r ani, asa ca nu sunt cine stie ce in ale "tehnologiei". Am un PlayStation 4 si am vrut sa ii fac curat, l-am bagat in priza (cablul exact ca la sursa de calculator) am impins foarte tare, dar imi este foarte frica sa nu faca un scurt circuit sau sa nu se arda. Multumesc anticipat!

P.s: Cablul l-am impins foarte tare si mai mult de atat nu mai pot impinge.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Scurtcircuit este cand se ating firele intre ele.
Daca ai bagat mufa cablului pana la refuz (tamponare) atunci E BINE, nu se va misca si contactul va fi fara intreruperi.

Atunci ar fi problema, daca mufa n-ar fi bagatcomplet si ar avea contact prost, imperfect.