| cedrea923 a întrebat:

Am bagat televizorul in priza dar nu am impins bine stecherul... dupa o vreme mi-am dat seama ca nu a fost bagat bine iar cand l-am impins s a oprit curentul. Imi poate explica si mie cineva ce s-a intamplat si cum pot remedia? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A sarit siguranta. Mergi la contoar si vezi ca sunt niste butoane care se ridica si se lasa ( sus-jos). Daca e lasat in jos il ridici in sus. Asta daca e contoar cu siguranta automata. Daca e model vechi aici e alta poveste.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Verifica sigurantele. Acum de pe ce ai scris? Ai curent la pc?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru darrio2007):

Poate a scris de pe laptop care are baterie sau de pe telefon, in fine.

| darrio2007 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Posibil.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Cînd ai împins stecjherul televizorului in priză imediat s a oprit curentul? Poate ca ai facut tu scurt circuit la priza aceea, ori televizorul s a defectat, poate numai cablul de alimentare este rupt undeva, sau priza este defectă, incearcă sa repornesti lumina, daca ai sigurante automate in casă, de la scurt au sarit, si bagă tv ul in altă priză, daca la fel face scurt, e clar defectiune la televizor, ori la cablul de alimentare este undeva rupt, ori in aparat este defect ceva, ce televizor ai? Cu tub? sau lcd?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Stecherul.