| Barta_Valentin_1998 a întrebat:

Buna ziua TPU! Acum cateva luni am cumparat un sistem facut de cei de la pc garage si de la un timp, ca sa-l pornesc trebuie sa scot castile din front panel, sa tin apasat pe buton si in timp ce tin apasat pe buton sa bag castile, si porneste, stiti de la ce poate fi?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Suna-i si spune-le ce patesti. Daca-l trimiti in garantie sa pastrezi factura in original si trimiti o copie. La garantie este invers: pastrezi o copie.

| mihai69 a răspuns:

Dacă are doar câteva luni (unde „câteva" [mai mic decât] 24) - te duci frumos cu el direct la service pentru reparare în cadrul garanției.

| KillaNoFilla a răspuns:

laughing)
E clar ca nu e conectat bine la pini pe placa de baza sau ceva fir e rupt in fata la unitate si atinge altceva.
Suna-i.