| SweetDead a întrebat:

Buna ziua TPU! Am o intrebare pentru cei specializati pe partea de it. Am un Pc mai vechi si isi tot da restart, am intrebat un cunoscut si mi-a zis ca problema este ramul, am schimbat ramul tot asa face ( restart din 5 in 5 min ) dupa zis ca e posibil sa fie din cauza temperaturii procesorului tin sa precizez ca in idle sta in 64 de grade ceea ce mi se pare enorm, am aici cateva speciificati aratate de everest cu temperaturiile : Motherboard 35 °C (95 °F)
CPU 57 °C (135 °F)
Aux 49 °C (120 °F)
WDC WD800BB-55JHC0 41 °C (106 °F)

Si mai precizez ca rotatiile procesorului sunt de 3339 ceea ce mi se pare destul de mult ( Procesor Intel Celeron D336 )

Daca cunoasteti vreo rezolvare nu ezitati sa lasati un raspuns, multumesc!

1 răspuns:
| jeek0 a răspuns:

Curata calculatorul de praf si pune pasta la procesor