| Alexandru_TimpauMircea_1989 a întrebat:

Buna ziua TPU, astazi am întâmpinat o problema cu monitorul de la pc ai l-am dus la reparat, vreau sa stiu daca se poate sa imi conectez ecranul laptopului la pc ai sa-l folosec ca pe monitor. Dar exista vre-o cale de a imi conecta tastatura laptopului la pc?

Dau fundahappy

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Nu poti sa conectezi nici display-ul nici tastatura laptopului la pc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei, poti sa conectezi laptop-ul la televizor, dar nu stiu daca se poate cum vrei tu. Televizoarele mai noi au loc pentru cablu de conectare dintre laptop si TV.

| AndreiM77 a răspuns:

Nu incerca asta, desktopul are curentul mai mare si daca bagi laptopul la el risti sa se arda.

| Silent3025 a răspuns:

De ce te chinui sa legi PC-ul de un laptop? De ce nu folosesti doar laptopul? Apoi de ce intrebi daca "Dar exista vreo cale de a imi conecta tastatura laptopului la pc?" daca zici ca ai monitorul de la pc la reparat? Eu nu prea inteleg ce vrei sa faci pana la urma dar daca ai monitorul PC-ului la reparat si vrei neaparat sa folosesti PC-ul, de ce nu legi unitatea PC-ului la un televizor? PC-urile noi se pot lega prin cablu HDMI iar cele vechi cu ajutorul unui cablu S-video (bineinteles poti face acest lucru daca PC-ul tau are astfel de tipuri de iesiri, la iesirea PC S-video ii mai spune TV-out)